http://www.aerowood-wpc-terasove-dosky.sk
Aerowood WPC
Informácie02/33046987
Povedali o nás
Janka Horenická
Veľmi pekne ďakujeme za rýchlu reakciu na náš dopyt, za milý a ochotný prístup. Terasa je super, nevyžaduje údržbu, je naozaj protišmyková, teda bezpečná aj pre deti.
Ďalej
Pavol Chrenko
S firmou sme spokojní. Komunikácia, realizácia, ústretovosť a neposlednom rade aj cena bola v poriadku. Reálne hodnotenie ukáže až čas a som zvedavý aké bude. :)
Ďalej
Tibor Horváth
Vždy sme chceli na našu terasu drevené dosky, ale neoľutovali sme, že sme si vybrali WPC. Ak berieme do úvahy náklady na pravidelnú údržbu drevených terás a riziko ich poškodenia, sú terasy z WPC výhodnejšie. A vyzerajú ako drevené. :)
Ďalej
Všetky názory

Fotogaléria   |   Videá   |   Dokumenty   |   Rady odborníkov   |   Kontakt

Drevoplastové dosky - vlastnosti

Drevoplastové dosky – protišmykový povrch, nulová údržba

Zmes zložiek (drevená múčka, polyetylén, aditíva) sa tvaruje vysokým tlakom na vysokej teplote, čím sa stane mimoriadne odolným a ľahko opracovatelným. Ryhované drevoplastové dosky WPC protišmykové a bez triesok, preto sú vhodné na terasy, k bazénom a na pokrytie mól pri jazerách. Nevyžiadujú olejovanie, lakovanie, impregnáciu, lazúrovanie, alebo inú povrchovú úpravu, sú odolné voči pliesni, drevokazným hubám, drevokazným hmyzom a aj voči hnilobe. 
Odstránenie nečistôt z dveroplastových dosiek

Spôsoby odstránenia nečistôt a čistiace prostriedky odporúčané výrobcom pre drevoplastové dosky sú vo väčšine prípadov účinné.

Nečistoty na drevoplastových doskách
Odstránenie nečistôt z drevoplastových dosiek
PrachHorúca saponátová voda, kefa
HrdzaBežné čistacie prostriedky alebo bielidlo
KriedaHorúca saponátová voda
Sneh a ľadChlorid vápenatý alebo lámaný čadič, potom saponátová voda
Ovocie a červené vínoZmes čistiaceho prostriedku a bielidla riedená horúcou vodou


Farebné zmeny drevoplastových dosiek

Farba povrchu drevoplastových dosiek, ako farba každého materiálu obsahujúceho prirodzenú látku, sa mení po pokládke v prvom rade v dôsledku slnečného žiarenia a iných vplyvov prostredia. Opracované časti AeroWood kompozitných dosiek (žilkované a leštené povrchy) sa osvetlujú v závislosti od farby povrchu v miere od 10%-20%. Farba neopracovaných, pri pokládke tmavších častí (drážky, žliabky, hrany dekingu) sa približuje k farbe opracovaných častí v čase pokládky. Drevoplastové dosky získajú svoju definitívnu farbu po 1-2 mesiacoch od pokládky. U WPC terasových dosiek je farbený samotný materiál, v dôsledku čoho ani pri veľkom zaťažení – napr. na terasách reštaurácií, kaviarní – sa neprejaví zmena farby.

 

Farby drevoplastových dosiek


WPC terasové dosky si môžete zakúpiť v zamatovej hnedej, arizónskej červenohnedej, perlovej bielej, grafitovej sivej a pieskovej béžovej farbe. Moderné sivé a biele dosky sú leštené, hnedé dosky sú ešte ktomu aj česané, v dôsledku čoho sa stanú ešte viac protišmykovým. V ľavom dolnom rohu fotky vidíte pôvodnú farbu, v pravom hornom rohu konečnú farbu WPC dosiek. Fotky profilov terasových podláh.

 

perlová biela

arizónska červenohnedá

grafitová sivá


Aerowood WPC dosky - zamatová hnedá

 

Aerowood WPC dosky - Aerowood WPC dosky -

 

Aerowood WPC dosky - grafitová sivá

perlová biela

piesková béžová 

 

Aerowood WPC dosky - perlová biela

 wpc