http://www.aerowood-wpc-terasove-dosky.sk
Aerowood WPC
Informácie02/33046987
Povedali o nás
Janka Horenická
Veľmi pekne ďakujeme za rýchlu reakciu na náš dopyt, za milý a ochotný prístup. Terasa je super, nevyžaduje údržbu, je naozaj protišmyková, teda bezpečná aj pre deti.
Ďalej
Pavol Chrenko
S firmou sme spokojní. Komunikácia, realizácia, ústretovosť a neposlednom rade aj cena bola v poriadku. Reálne hodnotenie ukáže až čas a som zvedavý aké bude. :)
Ďalej
Tibor Horváth
Vždy sme chceli na našu terasu drevené dosky, ale neoľutovali sme, že sme si vybrali WPC. Ak berieme do úvahy náklady na pravidelnú údržbu drevených terás a riziko ich poškodenia, sú terasy z WPC výhodnejšie. A vyzerajú ako drevené. :)
Ďalej
Všetky názory

Fotogaléria   |   Videá   |   Dokumenty   |   Rady odborníkov   |   Kontakt

Výrobný proces WPC dlažieb

K výrobe WPC terasových dosiek sú potrebné 3 komponenty:
• drevená múčka
• polyetylénový granulát a
• ostatné prísady primeranom množstve a v primeranej kvalite.


Vďaka aditívam WPC dlažby nepodliehajú zmenám spôsobeným UV žiarením, sú stálofarebné, majú dlhú životnosť a nevyžadujú údržbu (vlastnosti drevoplastových dosiek). Tieto zložky sa zmiešajú v danom pomere, čím sa získa peletový materiál WPC.

Z tejto suroviny na špeciálnej výrobnej linke pomocou extrúzie sa vyrábajú WPC dlažby a iné WPC produkty. Prvý stupeň procesu je naplnenie peletovej nádrže,

Výrobný proces drevoplast dlažieb - naplnenie peletovej nádrže

 

odkiaľ sa materiál cez dávkovaciu jednotku dostane do zariadenia vhodného na extrúziu.

Výrobný proces drevoplast dlažieb - zariadenie na extrúziu

 

Definitívny tvar získa materiál vďaka špeciálnemu nástroju na výstupnom konci stroja.


Výrobný proces drevoplast dlažieb - špecialný nástroj na výrobu

Proces prebieha na veľmi vysokej teplote, preto treba materiál schladiť vodou. Vodu z povrchu produktu odstránia pomocou sušiaceho modulu.

Výrobný proces drevoplast dlažieb - sušiaci modul


Povrch takto vzniknutého materiálu je homogénny. Konečný vzhľad produktu sa vytvorí pomocou povrchových úprav, predovšetkým leštením. Posledným krokom je dôsledná kontrola kvality, respektíve balenie. WPC továrne robia pravidelné testovania materiálov vo vlastných laboratóriách alebo pomocou externých partnerov.