http://www.aerowood-wpc-terasove-dosky.sk
Aerowood WPC
Informácie02/33046987
Povedali o nás
Janka Horenická
Veľmi pekne ďakujeme za rýchlu reakciu na náš dopyt, za milý a ochotný prístup. Terasa je super, nevyžaduje údržbu, je naozaj protišmyková, teda bezpečná aj pre deti.
Ďalej
Pavol Chrenko
S firmou sme spokojní. Komunikácia, realizácia, ústretovosť a neposlednom rade aj cena bola v poriadku. Reálne hodnotenie ukáže až čas a som zvedavý aké bude. :)
Ďalej
Tibor Horváth
Vždy sme chceli na našu terasu drevené dosky, ale neoľutovali sme, že sme si vybrali WPC. Ak berieme do úvahy náklady na pravidelnú údržbu drevených terás a riziko ich poškodenia, sú terasy z WPC výhodnejšie. A vyzerajú ako drevené. :)
Ďalej
Všetky názory

Fotogaléria   |   Videá   |   Dokumenty   |   Rady odborníkov   |   Kontakt

WPC ako materiál

Skupina výrobkov AeroWood WPC sa vyrába z 55% drevenej múčky, 35% polyetylénu a 10% ostatných prísad.

 

Zmes zložiek tvarujú vysokým tlakom na vysokej teplote, a tým sa stane odolnou a ľahko opracovatelnou. Technológia výroby WPC dosiek je základom extrémnej životnosti a odolnosti voči vonkajším vplyvom bez potreby akejkoľvek údržby, čiže nevyžaduje olejovanie, lakovanie, impregnáciu, lazúrovanie, alebo inú povrchovú úpravu. Je odolný voči drevokazným hubám, drevokazným hmyzom a je bez triesok. WPC podlahy si môžete zakúpiť v zamatovej hnedej, arizónskej červenohnedej, perlovej bielej, pieskovej béžovej a grafitovej sivej farbe (farebnosť drevoplastových dosiek).

 Biele drevoplast terasové dosky     


Ako každý kompozitný materiál z dreva a umelej hmoty, aj nami distribuované WPC v prvých mesiacoch od pokládky bledne v miere 10-20%, čím sa získa ich konečná farba. Povrch WPC dosiek je drážkovaný, a tým protišmykový – môže sa používať na terasách, v záhrade, pri mólach, pri bazénoch, pri jazerách. Povrch nie je nutné vyvŕtať a dosky skrutkami pripevniť, pretože pomocou oceľových spôn (klipov) a drážok pozdĺž dosiek je možné dosky esteticky a stabilne pripevniť (viď montáž terasových dosiek). WPC podlahy sú šetrné k životnému prostrediu:
– Terasové podlahy WPC netreba ďalej povrchovo udržiavať na rozdiel od drevených povrchov, čím sa neuškodí životnému prostrediu.
– Dosky z WPC sú vyrobené z dreva určeného na priemyselné účely a ich výroba neohrozuje dažďové pralesy a iné chránené tropické lesy. V prípade, že pokládka sa neuskutoční ihneď, dosky treba skladovať na rovnom povrchu.